seo


SEO  sözcüğü "Search Engine Optimization" yani Türkçe anlamıyla "arama motoru optimizasyonu"  kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Google, Yandex, Yahoo, Bing vb. arama motorlarında web sitenizin üst sıralarda çıkmasını sağlamak için yapılan çalışmalara denmektedir.

Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de arama motoru kullanımı (Özellikle Google) oldukça yaygındır. Çoğu kullanıcı gitmek istediği web sitelerine arama motoru aracılığı ile ulaşmaktadır. Öyle ki çoğu kullanıcı web adresini bildiği siteye bile Google'a yazarak ulaşmaktadır. Birçok kullanıcı ana sayfa olarak google.com'u kullanmaktadır. Öyle ki bazı kullanıcılar internet tarayıcısında Google yerine başka bir sayfa açıldığında internet bağlantısının olmadığını sanmaktadır.

Durum böyle olunca Google ya da diğer arama motorlarında üst sıralarda yer almak, özellikle ilk sayfa da çıkmak oldukça önem arz eder hale gelmiştir. Yapılan araştırmalara göre çoğu kullanıcı Google'da arama sonuçlarının ilk bir kaç sayfasına bakmaktadır. Diğer sayfalara bakma oranı oldukça düşüktür. 

Tüm bunlar ışığında SEO  artık tüm dünyada bir sektör haline gelmiştir.

Arama motorları siteleri değerlendirip, sıralamaya sokarken kendine has bir algoritma kullanır. Bu sıralamaya etki eden bir çok faktör bulunmaktadır.(Ziyaretçi sayıları, sitenin içeriği, anahtar kelimeler, diğer sitelerden sizin sitenize yapılan yönlendirmeler vb.) 

Bilgitek Teknoloji Sistemleri olarak, web sitelerinizin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlamak için gerekli tüm etmenleri göz önünde bulundurarak sistematik, planlı ve kararlı bir şekilde SEO çalışmaları yapmaktayız.

İnternetin ve özellikle Google'ın dünyada ve ülkemizde, vazgeçilmezler arasına girdiği günümüzde binlerce site arasından üst sıralara tırmanmak için Bilgitek Teknoloji Sistemleri olarak, profesyonel  SEO çözümlerimiz ile sizlere hizmet sunmaktayız.

Lütfen ayrıntılı bilgi ve danışmanlık için bizimle iletişim kurunuz.

kredikartlari